מסופי אשראי – דרכי החיוב היעילות ביותר

מסופי אשראי – דרכי החיוב היעילות ביותר

החלטתי שהעסק הבא שאקים יהיה עסק בו נציגי המכירות יהיו נציגים עצמאיים בשטח. היה נראה לי עונש למקם אותם במקום אחד ושיצטרכו להמתין ללקוחות שיבואו. רציתי שיהיו עצמאיים, יוכלו לקבוע פגישות באופן עצמאי ולנהל את עצמם. התקשרות העבודה ביננו הייתה כך שכל מוצר שמכרו, הייתי מקבלת אחוזים מהמכירה. דרך המעקב שלי על המכירות שלהם היה פשוטה מאוד – כל חיוב שהיו מבצעים במסופי אשראי, הייתי מקבלת מיד הודעה שבוצע חיוב על מוצר ומאיזה מסופי אשראי בוצע. באופן זה הייתה לי בקרה ישירה על המכירות של הנציגים שלי וכך ידעתי מי מוער טוב ומי פחות. בנוסף, היית דואגת להעביר שאלון ללקוחות אחרי שקנו את המוצר על מנת לקבל את חוות הדעת שלו על חווית השירות שקיבל מהנציג שלי.

אין כמו לקבל חוות דעת מלקוח אשר הוא חסר פניות וללא כל אינטרס. פעם בחודש הייתי מקיימת ישיבת צוות ועושה סיעור מוחות עם נציגי המכירות שלי לגבי איך ניתן לשפר ולייעל את השירות שלנו ואת המכירות. אמנם כל אחד מהם עובד לבד אבל בגלל שאין בניהם תחרות על לקוחות כי כל אחד פונה לאזור אחר, מאוד חשוב לי ליצור להם אחווה קבוצתית ושירצו לעזור אחד לשני להשתפר על ידי לימוד מתודות שונות של מכירה, עבודה נכונה עם מסופי אשראי, באיזה אופן לפנות ללקוח פוטנציאלי ומתי אין טעם לנסות לשכנע לקוח שמגלה התנגדות. כל פעם יש נציג אחר שמעביר הדרכה בישיבת צוות על מתודת מכירה ושירות בהתאם לניסיון ספציפי שהיה לו ושהוא למד ממנו משהו שרוצה לחלוק עם שאר הנציגים.

בסוף הישיבה אני מעבירה הדרכה גם כן. לרוב מדובר בהדרכה על משהו טכני כמו למשל שימוש יעיל במסופי אשראי או כיצד לתפעל בעיות טכניות שיש במסופי אשראי בזמן אמת. ישיבת הצוות נערכת בין שעה וחצי לשעתיים ובסופה אנחנו הולכים לאכול צהריים יחד ומדברים על נושאים שונים שלאו דווקא עוסקים בענייני עבודה. בזכות העובדה שאין תחרות בין נציגי המכירות, הקשר בין כולם מעולה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *